Linear Technology LTC3631EMS8E-3.3#PBF
PartNo:
LTC3631EMS8E-3.3#PBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 1017
Request Qty:
Description: IC REG BUCK SYNC 3.3V 0.1A 8MSOP
Product Information:
Packaging:Tube
Series:-
Type:Step-Down (Buck)
Output Type:Fixed
Number of Outputs:1
Voltage - Output:3.3V
Voltage - Input:4.5 V ~ 45 V
Frequency - Switching:-
Current - Output:100mA
Synchronous Rectifier:Yes
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad