 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Linear Technology  (LT3582EUD-12#PBF)
Linear Technology LT3582EUD-12#PBF
PartNo:
LT3582EUD-12#PBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 761
Request Qty:
Description: IC REG BOOST INV +/-12V DL 16QFN
Product Information:
Packaging:Tube
Series:-
Type:Step-Up (Boost), Inverting
Output Type:Fixed
Number of Outputs:2
Voltage - Output:±12V
Voltage - Input:2.55 V ~ 5.5 V
Frequency - Switching:-
Current - Output:350mA, 600mA
Synchronous Rectifier:No
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C