Littelfuse (5.0SMDJ33CA)
PartNo:
5.0SMDJ33CA
Description:
Transient Voltage Suppressors SMC Suf MT
Details
Polarity:
Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
33 V
Clamping Voltage:
53.3 V
Breakdown Voltage:
36.7 V
Peak Surge Current:
93.9 A