 All Product > Integrated Circuits > Power Management ICs > Linear Technology  (LT1121CST-3.3#PBF)
Linear Technology LT1121CST-3.3#PBF
PartNo:
LT1121CST-3.3#PBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 2289
Request Qty:
Description: IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT223
Regulator Topology:Positive Fixed
Voltage - Output:3.3V
Current - Output:150mA
Voltage - Dropout (Typical):0.42V @ 150mA
Number of Regulators:1
Voltage - Input:4.17 V ~ 30 V
Current - Limit (Min):-
Operating Temperature:0°C ~ 125°C