Micro Commercial Components (MCC) (SMAJ8.5CA-TP)
PartNo:
SMAJ8.5CA-TP
Manufacturers:
Micro Commercial Components (MCC)
Description:
Transient Voltage Suppressors 8.5V 400 Watts
Details
Polarity:
Bidirectional
Channels:
Operating Voltage:
8.5 V
Clamping Voltage:
14.4 V
Breakdown Voltage:
9.44 V
Peak Surge Current:
27.7 A