 All Product > Switches > Rotary Switches > CTS Electronic Components  (220ADA10)
CTS Electronic Components 220ADA10
PartNo:
220ADA10
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 1140
Request Qty:
Description: Coded Rotary Switches 10 pos thru hole Flush arrow rotor
RoHS:Details
Number of Positions:10
Output Code:Binary Coded Decimal
Actuator:Flush
Contact Rating:100 mA at 50 VDC