 All Product > Switches > Rotary Switches > CTS Electronic Components  (220AMA16R)
CTS Electronic Components 220AMA16R
PartNo:
220AMA16R
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 95
Request Qty:
Description: Coded Rotary Switches 16 pos Gull Wing SMD Flush arrow rotor
RoHS:Details
Number of Positions:16
Output Code:Hexadecimal
Actuator:Flush
Contact Rating:100 mA at 50 VDC