 All Product > Switches > Rotary Switches > CTS Electronic Components  (220AMC10R)
CTS Electronic Components 220AMC10R
PartNo:
220AMC10R
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 585
Request Qty:
Description: Coded Rotary Switches 10 pos Gull Wing SMD Knurled shaft w/slot
RoHS:Details
Number of Positions:10
Output Code:Binary Coded Decimal
Actuator:Shaft
Contact Rating:100 mA at 50 VDC