 All Product > Switches > Rotary Switches > Grayhill  (94HFC10T)
Grayhill 94HFC10T
PartNo:
94HFC10T
Manufacturers: Grayhill
Qty: 1512
Request Qty:
Description: Coded Rotary Switches Rotary DIP Switch, Flush actuator w/lg. arrow, complement output, BCD 10 position, thru-hole, RoHS Compliant
RoHS:Details
Number of Positions:
Output Code:
Actuator:
Contact Rating:
Termination Style:
Packaging:Tube
MA05L1NCQD
MA05L1NCQD
Rotary Switches SP 5 Shaft PC Pins .25A 125VAC 28VDC
19101-04UL
19101-04UL
Rotary Switches Rotary Switch Faston Terminals 4 Pos UL
Rotary Switches Rotary Switch Solder Terminals 4 Pos UL
CK1061
CK1061
Rotary Switches 3POL 4POS PCB
Rotary Switches CONT ROT 1POL 12POS 6.35X38MM