 All Product > Switches > Rotary Switches > Lorlin  (CKAEAA1500)
Lorlin CKAEAA1500
PartNo:
CKAEAA1500
Manufacturers: Lorlin
Qty: 347
Request Qty:
Description: Rotary Switches 1POL 6POS BBM SOLDER
RoHS:Details
Number of Positions:6 Position
Number of Decks:1 Deck
Number of Poles per Deck:1 Pole
Current Rating:150 mA
Voltage Rating:250 V
Index Angle:30 deg
Contact Style:
Termination Style:Lug
Mounting Type:
Contact Plating:Silver
Actuator:
Voltage Rating DC:250 V
Voltage Rating AC:250 V