 All Product > Switches > Rotary Switches > Apem  (P36101L254)
Apem P36101L254
PartNo:
P36101L254
Manufacturers: Apem
Qty: 176
Request Qty:
Description: Coded Rotary Switches 10POS 0.1A 24VDC
RoHS:Details
Number of Positions:10
Output Code:Binary Coded Decimal
Actuator:Arrow Slot
Contact Rating:100 mA at 24 VDC