 All Product > other > CTS Electronic Components  (CB3LV-3I-74M2500)
CTS Electronic Components CB3LV-3I-74M2500
PartNo:
CB3LV-3I-74M2500
Manufacturers: CTS Electronic Components
Qty: 845
Request Qty:
Description: Standard Clock Oscillators 74.25MHz 3.3Volts -40C +85C 50ppm
RoHS:Details
Product:Clock Oscillators
Package / Case:7 mm x 5 mm x 1.7 mm
Frequency:74.25 MHz
Frequency Stability:50 PPM
Supply Voltage:3.3 V
Load Capacitance:30 pF
Termination Style:SMD/SMT
Minimum Operating Temperature:- 40 C
Maximum Operating Temperature:+ 85 C
Output Format:HCMOS, TTL
Dimensions:5 mm W x 7 mm L