 All Product > other > Crydom  (DRC3R40D400)
Crydom DRC3R40D400
PartNo:
DRC3R40D400
Manufacturers: Crydom
Qty: 8
Request Qty:
Description: Solid State Relays - Industrial Mount 3P REV 400V 7.6A 24 VAC/DC NO AUX
RoHS:Details
Control Voltage Range:90 VAC to 280 VAC
Load Voltage Rating:24 VAC to 140 VAC
Load Current Rating:25 A
Input Current:3.4 mA