 All Product > other > Tamura  (PL30-24-130B)
Tamura PL30-24-130B
PartNo:
PL30-24-130B
Manufacturers: Tamura
Qty: 883
Request Qty:
Description: XFRMR LAMINATED 30VA THRU HOLE
Product Information:
Minimum Quantity :1
Series:PL30-xx-130B
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 12V, Series 24V
Current - Output (Max):Parallel 2.5A, Series 1.25A
Primary Winding(s):Dual
Secondary Winding(s):Dual
Center Tap:No
Power - Max:30 VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:66.70mm L x 55.60mm W
Height - Seated (Max):41.00mm