 All Product > other > CUI Inc  (PYB15-Q24-D15)
CUI Inc PYB15-Q24-D15
PartNo:
PYB15-Q24-D15
Manufacturers: CUI Inc
Qty: 131
Request Qty:
Description: DC/DC CONVERTER +/-15V 15W
Product Information:
Packaging:Tube
Series:PM05S
Type:Linear Regulator Replacement
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):32V
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts) - Manufacture Series:8W
Voltage - Isolation:-
Features:OCP, OTP, SCP
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:3-SIP Module
Size / Dimension:0.45" L x 0.30" W x 0.40" H (11.5mm x 7.6mm x 10.2mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C
Efficiency:97%