 All Product > other > Lumex  (SSI-LXH600GD12V150)
Lumex SSI-LXH600GD12V150
PartNo:
SSI-LXH600GD12V150
Manufacturers: Lumex
Qty: 493
Request Qty:
Description: LED Panel Mount Indicators LED PMI
RoHS:Details
Illumination Color:Green
Mounting Style:Snap-In
Termination Style:Wire
Mounting Hole Size:6.35 mm
Lens Color/Style:Green Diffused
Forward Voltage:12 V
Forward Current:
LED Size:5 mm